جاهای تفریحی کیش؟

جاهای تفریحی کیش؟

98/04/09        site-admin       مجله ی گردشگری

متن اخبار:  کیش یک جزیره 35 کیلومتر مربع در حدود 12 مایل در سواحل ایران است. هنگامی که یک مجتمع خصوصی از شاه سابق و مهمانان نخبه خود، کیش لوکس تر و توسعه یافته از دو جزیره اصلی ایرانی است. مانند قشم، این منطقه نیز یک منطقه تجارت آزاد است

10 جاذبه گردشگری جزیره کیش که ارزش دیدن دارد

کیش یک جزیره 35 کیلومتر مربع در حدود 12 مایل در سواحل ایران است. هنگامی که یک مجتمع خصوصی از شاه سابق و مهمانان نخبه خود، کیش لوکس تر و توسعه یافته از دو جزیره اصلی ایرانی است. مانند قشم، این منطقه نیز یک منطقه تجارت آزاد است و گردشگران خارجی نیازی به ویزا برای 14 روز ندارند، به این معنی که حتی اگر شما نمیتوانید آن را به سرزمین اصلی تهیه کنید، هنوز می توانید به کیش برسید تا از مهمان نوازی فارسی لذت ببرید . سامرز می تواند غیرقابل تحمل گرم و مرطوب باشد، بنابراین بهترین ماه ها برای بازدید بین نوامبر و مارس است. در اینجا 10 چیز برتر برای انجام و دیدن در جزیره کیش است.

ورزشهای آبی

از کوره تا غواصی، پیاده روی به جت اسکی، کیش همه را دارد. این فعالیت ها توسط جوان و کاملا ایرانیان ایرانی و مردان ایرانی هدایت می شود که به شما یادآوری می کند بدون توجه به جایی که در آن دنیا هستید، فرهنگ گشت و گذار یکسان است. در حالی که حجاب اجباری هنوز در این جزایر مورد نیاز است، آن را کمی کم است. برای شرکت در این فعالیت های آب، یک کوه شنا به اندازه حجاب برای زنان کافی است. اگر شما نمی خواهید حقیقتا در آب بمانید، می توانید قایق های شیشه ای پایین را امتحان کنید تا نگاهی به زندگی دریایی رنگارنگ آکواریوم خلیج فارس داشته باشید.

دوچرخه سواری

مسیرهای دوچرخه 47 مایل طولانی در سراسر جزیره وجود دارد و مستقل از جاده های ماشین است، ساختن یک منظره و به ویژه آسان برای پیدا کردن سواحل منزوی و توقف در اوقات فراغت خود را برای گرفتن عکس در برابر منظره زیبا از آب حل کننده آب خلیج فارس . ایستگاههای اجاره ای در سراسر جزیره واقع شده اند و دوچرخه، سه چرخه، دوچرخه دوچرخه سواری و اسکوتر همه در دسترس هستند برای اجاره به صورت ساعتی یا روزانه


کشتی یونانی

خوولا F. در سال 1966 در ساحل جنوب غربی این جزیره متصل شده است. این کشتی در بریتانیا ساخته شده است و چندین بار به صاحبان خود تغییر کرده است تا رسیدن به آخرین مالک که یونانی بود، تغییر کند. این کشتی در نهایت از کیش خارج شد و هر چند تلاش برای نجات او انجام شد، آن را بی فایده ثابت کرد و از آن زمان به بعد در آنجا باقی مانده است. کشتی یونان به ویژه در غروب آفتاب، زمانی که گردشگران می آیند تا عکس های خود را بگیرند.

ساحل مرجان

این ساحل به سمت شرق جزیره واقع شده است و به دلیل مرجانی زیبا که در آن وجود دارد، نامگذاری شده است. ساحل با حیاط خلوت است، که همراه با درختان نخل و محوطه سازی، به ویژه دیدگاه پانورامیک ارائه می دهد. این ساحل یک سایت بسیار محبوب است که تماشای طلوع خورشید فراموش نشدنی است. بسیاری از باشگاه های ورزشی دریایی نیز در اینجا قرار گرفته اند و امکان رزرو هر یک از فعالیت ها آسان است.

شهر زیرزمینی کاریز

آبهای که منابع کمیاب در بسیاری از نقاط ایران هستند، ایرانیان باستانی به سیستم قنات پیوسته اند - چاههای عمودی شیب دار که آب را به مناطق خشک هدایت می کنند. کاریز یکی از چنین قنات 2500 ساله است و بازدیدکنندگان میتوانند از طریق تونلهایشان پیاده روی کنند و دیدگاه نزدیک به این نوع سیستم را ببینند. تونل ها بیش از 5 مایل گسترش می یابند و کاریز بیشتر شبیه یک شهر زیرزمینی است. این ساخت و ساز باستانی حفظ شده است، اما با افزودن استراحت دست ساز و یک چایخانه سنتی، مدرن شده است.

شهر باستانی حریره

گفته شده است که این شهر قرن هجدهم همان است که شاعر معروف ایرانی شاعری در کار خود در گلستان ذکر کرده است. هاریره در قسمت شمالی و مرکزی این جزیره واقع شده است، نگاهی به معماری باستانی ارائه می دهد و گرچه امروزه از آن باقی مانده است، خرابه ها یک منطقه پر رونق را نشان می دهد. حفاری از این سایت برآورد می کند که آن حدود 1000 سال است و 600 سال بعد رها شده است.


مخزن آب دوقلو

مخزن آب دوقلو در سال 1993 بر اساس بقایای یک مخزن آب موجود ساخته شده است و معماری به یادآورنده مخازن آب یزد است. در مکان هایی با کمبود آب، چنین ساختاری برای ذخیره آب ساخته شد. بدگور (windcatchers)، یک سازه معماری باستانی ایرانی که برای ایجاد تهویه طبیعی استفاده می شود، به حفظ آب در دمای هوای سرد نزدیک می شود.

لاک پشت های دریای کیش

لاک پشت های دریای جنوب و غربی این جزیره مرجانی بین ماه های ماه مارس و اوت، به سمت سرزمین های حفاظت شده برای تخمگذاری تخم های خود می روند. این سواحل به مسافران فرصتی برای دیدن این لاک پشت های غول پیکر در برابر امواج را به دریا می اندازد. دوربین را بچرخانید و به این سواحل مجهز شده بپردازید تا سرها را از آب بیرون بیاورید و عکسهایی را که لاک پشت ها را حفاری کرده اند بکشید تا تخم مرغ خود را بشکنند (البته از فاصله ایمن).

مجتمع درخت سبز کیش

شمال جزیره، یک منطقه به خصوص سبز به نام دره پرتغالی، محل مجتمع درخت سبز است که در اطراف یکی از قدیمی ترین درختان لور (باننی) ساخته شده است. گفته می شود که حدود 600 سال سن داشته باشد، بسیاری معتقدند که این درخت خوشایند است و برای ایجاد یک آرزو و ایجاد یک موضوع در اطراف شاخه های پیچ خورده ضخیم، برای رسیدن به آن، یک اقدام ضروری برای پیدا کردن همسر شما! بقیه این مجموعه یک فضای سبز شگفت انگیز را فراهم می کند که در آن می توانید با یک لیوان از چای گرم و یا یک بستنی سرد سرما بخورید.

خرید بلیط تهران کیش و برعکس