تاریخچه صنعت حمل و نقل هوایی در جهان

تاریخچه صنعت حمل و نقل هوایی در جهان

98/05/22        site-admin       مجله ی گردشگری

متن اخبار:  در سال 1783میلادی انسان برای نخستین بار بر اسمان دست یافت "دو روزبه"ومارکس دوارلاند"در بالونی که از هوای گرم پرشده بود از پاریس به هوا بلند شدند

تاریخچه صنعت حمل و نقل هوایی در جهان

در سال 1783میلادی انسان برای نخستین بار بر اسمان دست یافت "دو روزبه"ومارکس دوارلاند"در بالونی که از هوای گرم پرشده بود از پاریس به هوا بلند شدند وتا چند مایلپرواز کردند.دو سال بعد نخستین پرواز بر فراز کانال مانش به وسیله بلانشار ودکتر جفریز دریک بالون انجام شد.در سال 1900کنت فردیناندفون زیپلین توانست نخستین کشتی هوایی مقاوم به نام زیپلین  اختراع کند ومدت20دقیقه با 5مسافر در آسمان پرواز کند.سپس در سال 1903نخستین پرواز کنترل شده به کمک وسیله ای سنگین تر از هوا انجام شد.این هواپیما دوباله خلبانش "اورویل رایت "آمریکایی بود که از کیتی هاک در آمریکا به پرواز درآمد وتوانست 20ثانیه خود را درهوا نگه دارد.

تاریخچه صنعت حمل و نقل هوایی درایران

دریکی از روزهای سال1296شمسی واواخرجنگ جهانی اول مردم تهران برای اولین بار شاهد پرواز هواپیما بر فراز کشور بودند.این هواپیما به صورت قطعات مجزا از روسیه وازطریق بندر انزلی به وسیله اتومبیل به تهران حمل و پس از سوار کردن قطعات ،توسط خلبان روسی بر فراز تهران و در ارتفاع پایین پرواز کرد وبا توجه به اینکه در آن موقع محلی به نام فرودگاه در تهران وجود نداشت ،خلبان در محل وزارت امور خارجی وشهربانی کنونی تهران به زمین نشست.

به دنبال پیشرفت سریع صنعت نوپا وپرشتاب هواپیمایی کشورها نسبت به استفاده از این تکنولوژی،حق انحصاری هواپیمایی آلمانی یونکرس واگذار گردید.شعبه مذکور در سال 1305شمسی در ایران افتتاح و ارتباط هوایی بین تهران وشهرهای مشهد،شیراز،بندر انزلی وبوشهر برقرار وبه حمل ونقل مسافر و پست در آسمان کشور پرداخت وعلاوه بر آن معتهد شد یک موسسه فنی جهت انتقال هواپیمای آموزشی به ایران وتربیت خلبان در ایران دایر کند.نخستین شرکت بین المللی که به ایران پرواز گذاشت (امپریال ایرویز)بود .این هواپیما در اولین پرواز خود در30مارس 1929از لندن انجام شد در مسیر خود در بندر بوشهر توقف کوتاهی داشت وبه دنبال آن هواپیمای شرکت (ک ال ام)که در 12سپتامبر1929از آمستردام به مقصد جاکارتا پرواز داشت در بوشهرتوقف کرد.فعالیت شرکت یونکرسی در ایران دیر زمانی نپایید ودولت راسآ یک شرکت هواپیمایی ایجاد کرد.

درواقع سرآغاز حیات حمل ونقل هوایی در ایران به سال 1304 باز میگردد درست 22سال پس از نخستین پرواز برادران رایت.

تاریخچه تشکیل شرکت هواپیمایی ملی ایران (هما)

پس از جنگ جهانی دوم در سال 1325شمسی فعالیت شرکت هواپیمایی ایران با برقراری سرویسهای منظم هوایی آغاز گردید. این شرکت درسال 1325توانست بیش از 11هزار مسافر را جابه جا کند که درآن زمان دستاورد چشمگیری بود.در سال 1333نیز شرکت هواپیمایی پارس توسط بخش خصوصی تاسیس گردید .هدف اصلی آن شرکت حمل ونقل زائران بیت الحرام و حمل کالا در کشور بود.

در تاریخ پنجم اسفندماه 1340به دلیل عدم توانایی عملیاتی و مالی شرکت هواپیمایی ایران به شرکت ملی تبدیل گردید و امکانات هواپیمایی پارس نیز به آن افزوده شد و هواپیمایی ملی ایران (هما)تاسیس گردید.(هما)در اسفندماه 1340با170میلیون ریال سرمایه (شامل12فروند هوپیما و479نفر نیروی انسانی )از بطن هواپیمایی ایران بوجود آمد.

(هما)در اردیبهشت ماه 1341بخش اعظم سهام شرکت سابق هواپیمایی ایران را خریداری کرد و با انتخاب هیات مدیره و مدیر عامل فعالیت رسمی خودرا شروع نمود.

حمل ونقل زائران خانه خدا،نخستین گام عملیاتی (هما)بود که در پنجم اردیبهشت ماه 1341برداشته شده و سپس برنامه منظمی برای پروازهای تابستانی (هما)تدوین شد.درسال 1343با اجاره کردن یک فروند هواپیمای جت از سوئیس ایر دانشجویان ایرانی مقیم آمریکا رابه کشور انتقال داد ودر همان سال به عضویت انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (یاتا)در آمد.

نخستین پرواز (هما)در تیر ماه1344و در مسیر تهران-بیروت-رم-ژنو-فرانکفورت انجام گرفت.

گسترش شبکه پروازهای داخلیو بین المللی (هما)با استفاده از32فروند هواپیمای جت ،همراه با 2فروند جت اجاره ای تا سال1355ادامه داشت و پرواز به خاور دور ،آمریکای شمالی و شمال آفریقا علاوه بر اروپا نیز برقرار گردید.در پایان سال 1365ناوگان (هما)دارای 25فروند هواپیما بود و 8743نفر کارکنان آن،1282نفر خارجی بودند.با پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی،(هما)قرارداد با کارشناسان خارجی را لغو کرد وجایگزینی نیروی متخصص ایرانی را آغاز نمود. اگر چه وقوع جنگ تحمیلی در ابتدا وقفه ای در ارائه خدمات (هما)بوجود آورد.اما این امر به کسب تجربیات نوین و شکوفایی استعدادها و خلاقیت همائیان کمک کرد.هما در بدو امر دارای شش فروند هواپیمای دی سی3،سه فروندهواپیمای دی سی6وسه فروند هواپیمای وایکانت بود.بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به دلایل مختلف از جمله تحریم اقتصادی ،عدم فروش هواپیما به ایران ،مشکل تهیه قطعات یدکی و فقدان اعتبار ارزی لازم جهت خرید هواپیما روند توسعه هما کاهش یافت.

پس از رکود کاملی که از سپتامبر 2001آغاز شد و وقوع بحران سارس به آن شدت بخشید.

شاهد بازسازی تدریجی صنعت حمل ونقل هوایی از نیمه دوم سال2003بوده ایم که در نهایت منتج به بروز نشانه های مثبت در اقتصاد حمل ونقل بین المللی در آغاز سال2004شده است.چالشهای بین المللی کماکان موضوعات ایمنی و امنیت پرواز ،کاهش هزینه های عملیاتی به ویژه هزینه های سوخت و هزینه های خدمات فرودگاهی،بازنگری جدی مقررات نا کارامد بین المللی و مهندسی مجدد صنعت رادر سطح خاورمیانه به طور کلی بیانگر اهتمام جدی کشورهای منطقه،به ویژه کشورهای کوچک در حوزه خلیج فارس به موضوع حمل و نقل هوایی و سرمایه گذاری عظیم در توسعه فرودگاهها،توسعه ناوگان هوایی،تاسیس مراکز آموزشی مرتبط،جذب نیروی انسانی ماهر از سراسر جهان و توسعه شبکه پروازی با توجه به موقعیت جغرافیایی آنها است.

انواع پرواز

پرواز مستقیم

پروازهای مستقیم پروازهایی هستند که بین یک مبدا ومقصد مشخص بدون هیچگونه توقفی انجام میشوند برای مثال پرواز شماره 711در مسیر تهران لندن را می توان نام برد.

پرواز غیر مستقیم (عبوری یا ترانزیت)

پروازهایی هستند که هواپیما در مسیر مبدا به مقصد خود در بین راه در شهر یا شهرهای دیگری توقف داشته باشد.علت این توقف ممکن است جهت حمل مسافر،بار،دریافت خدمات فنی (سوخت)باشد

پرواز شاتل سرویس

پرواز رفت وبرگشتی ،پروازهایی که بین یک مبدا و مقصد مشخص درطول شبانه روز چندین بار به صورت رفت وبرگشت انجام می شود

پروازهای داخلی

پروازهای داخلی پروازهایی هستند که بین شهرهای داخل یک کشور انجام میشود.معمولا شرکتهای حمل کننده مسافر دارای دو نوع پرواز داخلی(زمستانه و تابستانه ویا شش ماه اول و شش ماه دوم سال)هستند.برای مثال هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران دارای پروازهای شش ماه اول و دوم سال است که شش ماه اول معمولا از 10 فروردین ماه تا 10آبان ماه انجام می شود. وشش ماه دوم از11آبان تا 9فروردین ماه ادامه دارد.غالبا ساعت پرواز و تعداد پروازهای شش ماه اول بنا به تقاضای مسافران بیشتراز شش ماه دوم سال است

پروازهای بین المللی

پروازهایی هستند که بین کشورهای مختلف (در سطح منطقه یا قاره  ای انجام می شود

پروازهای چارتری

پروازهایی هستند که توسط سازمانها وارگانها برای مدت مشخص ودر مسیری مشخص اجاره می شوند.

اطلاعات لازم قبل از عزیمت به فرودگاه:

1.مسافر ملزم است پرواز خود را حداقل 48ساعت قبل از رزرو نماید ونیازهای شخصی خودرا مشخص کند.

2.اگر مسافردارای شرایط خاصی است از پزشک متخصص بخواهد که فرم مخصوص بیمار را کامل نمایید.این فرم باید48ساعت قبل از پرواز به دفتر هواپیمایی ارائه گردد(اعتبار فرم بیمار48ساعت است)،همچنین هنگام دریافت کارت پرواز با مسئول ترافیک هماهنگ نمایید

3.تهیه بلیت:مسافر برای خرید بلیت پروازهای داخلی و خارجی می تواند به یکی از دفاتر فروش بلیت و یا آژنسهای مسافرتی مراجعه نمایید برای تهیه بلیتهای داخلی ارائه کارت شناسایی و برای بلیتهای خارجی ارائه گذرنامه الزامی است.

-پروازهای داخلی :نگهداری جا در پروازهای داخلی فقط با خرید بلیت امکان پذیر است.پس از خرید بلیت اگر مسافر در تاریخ معین منصرف گردید برای کاهش جریمه

باید در محدوده زمانی مشخص به دفاتر فروش بلیت مراجعه و انصراف خود را از مسافرت اعلام نمایید.

-پروازهای بین المللی پس از تنظیم برنامه مسافرت وقبل از آماده کردن مدارک مورد نیاز ،مسافر باید در دفتر فروش بلیت جای خود را ذخیره کند.چنانچه در طول انجام تشریفات مسافرت(تهیه گذرنامه ،روادید)مسافر احساس کرد در تاریخ پیش بینی شده آماده مسافرت نخواهد بود جای نگهداری شده را باید باطل نمایید و اقدام به رزرو مجدد جا نموده و بلیت خودرا حداقل یک هفته قبل از شروع مسافرت خریداری نمایید.

در حال حاضر در هنگام رزرو بلیت پروازهای بین المللی ،کارمندان دفاتر فروش بلیت ،محدودیت زمانی جهت خرید بلیت تعیین می کنند.لذا مسافر در صورتی که بلیت خود را تا قبل از زمان مشخص شده خریداری ننمایید رایانه به طور اتوماتیک جای مسافر را باطل می کند.

مقررات مسافرت اطفال:

1-آن دسته از مسافرانی که سن آنها کمتر از 2سال است تحت عنوان کودک شناسایی شده و بدون امکان رزرو جا حداکثر 10%از بهای مسیر مسافرت را پرداخت می نمایند.همچنین 10کیلوگرم بار برای آنها به صورت مجانی حمل می شود.

2-مسافران بالاتر از 2سال و کمتر از 12سال تمام تحت عنوان طفل با حق رزرو جا حداکثر 50%بهای بلیت در مسیر داخلی را پرداخت می نمایند ومانند یک مسافر بزرگ سال مجاز به محل 20کیلو گرم بار مجانی خواهند بود.

3-اطفال بدون همراه:مسافران بین 5تا12سال سن ،می توانند درمسیر های پروازی بدون حضور همراه در سفر ،مسافرت نمایند.در این شرایط والدین یا هر فرد دیگری که قبلا به دفتر هواپیمایی معرفی شده است در فرودگاه مبدا تا آغاز پرواز همراه مسافر خواهد بود ودر فرودگاه مقصد فرد همراه مسافر نیز قبلا معرفی شده است،طفل را تحویل خواهد گرفت.

-اطفال با همراه :در این شرایت طفل توسط مسافر بزرگسال (12سال تمام)همراهی خواهد شد.در صورتی که یک مسافر بزرگسال قصد همراهی دو مسافر کودک را داشته باشد بر اساس ضوابط یکی از دو کودک ،باحق رزرو جا طفل تلقی شده وباید50%بهای کامل بلیت مسافرت را پرداخت کند.

توشه مسافر:

بار همراه مسافرتابع شرایط زیر است:

1-بر اساس مقررات بین المللی هر مسافر می تواند به صورت مجانی حداکثر 30کیلو گرم بار با بلیت معمولی (Yclass) 

و40کیلوگرم بابلیت (c class)درخظوط بین المللی حمل کند.برای بار اضافه ،مسافر باید باتوجه به وزن بار و فاصله تا مقصد خود مبلغی   پرداخت کند

برای مسافران امریکا و کانادا بار همراه به صورت قطعه ای (piece)محاسبه میگردد.هر مسافری که حداقل 50%بهای بلیت راپرداخت کرده باشند می تواند2بسته32کیلوگرمی بار مجانی حمل کند.مشروط بر اینکه اولا مجموع ابعاد بسته ها از 273سانتیمتر تجاوز نکند(حداکثر ابعاد یک بسته نیز از158سانتیمتر نباید بیشتر باشد).ثانیا مسافر دارای بلیت تایید شده برای مقصد نهایی خود دریکی ازکشورهای آمریکا یا کانادا ظرف حداکثر 24ساعت بعداز ورود در نقطه میانی باشد.در این صورت بسته های مسافر برای مقصد نهایی پذیرش خواهد شد.

1-بار مجاز مسافر درستون (ALLOW)بلیت به صورت یک قطعه یا (PC)وبه یا به صورت دو قطعه (PCS)قید می گردد .

2-حداکثر وزن مجاز حمل بار رایگان در پروازهای داخلی برای هر مسافر با بلیت معمولی 20کیلو گرم وبا بلیت درجه بالاتر 30کیلو گرم است.

3-در صورتی که مسافر بخواهد از تسهیلات مخصوص و نرخهای ارزان استفاده کند باید اضافه بار خودرا به صورت غیر همراه بفرستد .در غیر این صورت نرخ اضافه بار مسافر به صورت همراه مساوی با1%نرخ بلیت درجه یک همان مسیر در ازای هر یک کیلو گرم بار خواهد بود.

نکته:مسافران باید توجه داشته باشند که اضافه بار خودرا در مبدا اعلام نمایند.به این علت که در صورت مفقود شدن احتمالی بار و جامه دان ،پرداخت خسارت بر اساس وزن قید شده در بلیت محاسبه خواهد شد.

4-ساک دستی و دیگر بسته هایی را که مسافر با خود به داخل هواپیما حمل می کند به اندازه کیف دستی بوده واز حد مجاز نباید تجاوز کند.

5-در زمان ارائه بلیت و بار به باجه پذیرش باید کیف دستی مورد نظر را برای حمل به کابین به مسئولین باجه جهت مشاهده تحویل دهید تا در صورت تایید بر چسب مخصوص بر روی بسته الصاق شود.

6-اشیایی نظیر چاقو،تیغ،قیچی،الکل ،غیر قابل حمل در کیف دستی کابن است. چنانچه هریک از وسایل فوق را همراه مسافر است.باید آنهارا درچمدان قرارداده وبه باجه پذیرش تحویل دهد.

7-حداکثر وزن مجاز کیف دستی برای حمل در کابین هواپیما 4 کیلو گرم و حداکثر مجموع ابعاد آن 115سانتیمتر است.

8-فهرست اشیاء مجاز همراه مسافر که در صورت لزوم می توان آنها را به داخل کابین حمل کرد در بلیت درج شده است.

اشیاء شکستنی:

حمل مایعات ،اشیاء شکستنی ، ترشی،مربا و هر گونه موادی که موجب آسیب رسانی به بسته دیگری شود به صورت بار همراه با هواپیما مجاز نیست و صرفا وسایل شخصی مسافر به عنوان بار همراه قابل قبول است. وسایل فوق را جداگانه در جعبه های محکم بسته بندی کنید تا از طریق قسمت بار وبر اساس مقررات با بسته بندی استاندارد ارسال شود.

اشیاء ممنوعه:

به منظور رعایت ایمنی و امنیتی ،محدودیتهایی جهت حمل بعضی از اقلام همراه مسافر وجود دارد که به شرح ذیل است

-انواع مواد آتش زا و منفجره وسریع الشتعال

-انواع کپسول و اسپریهای شیمیایی تحت فشار مانند:گاز اشک آور،گاز مایع،بیهوش کننده

-انواع مواد اسیدی وخورنده مانند اسید و سرکه

ورود اقلام ذیل به داخل کابین هواپیما ممنوع است

-انواع اسلحه های گرم

-فشنگ جنگی ،شکاری

-انواع ابزار برنده مانند:تیغ موکت بری ،شیشه،چاقو،قیچی،ناخن گیر،تیغ جراحی،ریش تراش و اشیاع ممنوعه

-انواع ابزار مانند:پیچ گوشتی،آچار ،چکش،سیم،طناب

-انواع اسلحه اسباب بازی که شباهت زیادی به اسلحه حقیقی دارد

زمان حضور در فرودگاه:

زمان خاتمه پذیرش مسافر در پروازهای بین المللی 45دقیقه قبل از پرواز ودر پروازهای داخلی 20دقیقه قبل از پرواز است. در پروازهای بین المللی به علت تشریفات گذرنامه و گمرگ،حداقل3ساعت ودر پروازهای داخلی حداقل یک ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشند.

تشریفات گمرکی پروازهای بین المللی :

در پروازهای بین المللی , لوازم و وسایلمسافرمورد بازرسی مامورین نهادهای مربوطه قرار می گیرد. با توجه به تعداد مسافر در هر پرواز و ازدحام در قسمت کنترل جهت بازرسی لازم است مسافر چند ساعت قبل از پرواز به فرودگاه مراجعه کنند. بدیهی است که همه مسافران موظف به رعایت مقررات مربوط به خروج ارز و لوازم مجاز هستند .با توجه به اینکه کنترل بلیت وصدور کارت سوار شدن و پذیرش جامعه دان نیاز به وقت کافی دارد مسافران ملزم به حضور به موقع در فرودگاه هستند.

الصاق برچسب نام ونشان بر روی بسته ها وجامعه دانها:

برای جلوگیری از گم شدن احتمالی جامه دان لازم است برچسب هایی را که دفاتر فروش بلیط ویا در فرودگاه در اختیار مسافر قرار می دهند تکمیل و آنها رابه جامه دان خود الصاق نمایند .توصیه میشود از چنین برچسبهایی در داخل جامه دان نیز استفاده گردد.همچنین مسافر باید از صحت شماره پرواز و مقصد درج شده بر روی برچسب ها اطمینان حاصل نمایند ودر صورتی که در بین راه نیاز به تغییر پرواز دارد اطمینان یابد که لوازم برای مقصد نهایی پذیرش شده باشد.

بار دستی:

براساس مقررات بین المللی به هر مسافر اجازه داده میشود که اشیایی را به عنوان بار دستی مجانا با هواپیما حمل نماید. لیست اشیائ مجاز همراه مسافر که در صورت لزوم می توان انها را به داخل کابین حمل کرددر بلیت درج شده است.

انواع بار قابل حمل با هواپیما :

محموله هایی مثل فرش ,قطعات یدکی, مواد غذایی تازه و منجمد, انواع میوه و سبزی گوشت ,ماشین آلات سبک و سنگین ,اتومبیل ,لوازم شخصی ,وسایل بیمارستان, دارو حیوانات زنده ,مطبوعات و نظایر ان قابل حمل با هواپیما هستند.

تایید بلیط در گیشه بلیت:

تعیین شماره صندلی در داخل هواپیما به هنگام تحویل بار انجام می گیرد. مسافر باید بلیت خود را جهت تعیین شماره صندلی و دریافت کارت سوار شدن به هواپیما به ترافیک تحویل دهد  پس از آن در نگهداری آنها دقت نمایید .در داخل هواپیما در صندلی تعیین شده نشسته و رعایت نظم و ترتیب و همچنین وضعیت افراد مسن و خانمهای باردار را رعایت نمایید.

بازرسی نهایی:

در آخرین مرحله تشریفات فرودگاهی و قبل از ورود به سالن انتظار قسمت بازرسی نهایی قرار دارد به منظور حفظ ایمنی پرواز کلیه لوازم همراه مسافر دراین قسمت بازرسی میشود پس از آن مسافر وارد سالن انتظار خواهد شد و در این مرحله با اعلام شماره پرواز و مقصد از طریق بلند گو برای سوار شدن به هواپیما راهنمایی می شود . در آخرین مرحله و هنگام خروج از دربهای خروجی برای سوار شدن به هواپیما مسولین خدمات فرودگاهی با کنترل مجدد مدارک پروازی مسافر(ویزاو گذر نامه در پروازهای خارجی) بخشی از کارت سوار شدن به هواپیما را از آن جدا کرده وبخشی از آن را در اختیار مسافر قرار می دهند که بر اساس آن مهمانداران پرواز در داخل هواپیما مسافر را جهت استقرار در صندلی خود راهنمایی می کنند .

محدودیت پول و دخانیات :

ورود پول و دخانیات و غیره به هر کشور تابع قوانین خاصی . لازم است قبل از شروع مسافرت اطلاعات لازم از دفاتر فروش بلیت و یا آژانسهای مسافرتی کسب گردد.

توصیه های حین پرواز:

حتی المقدور در طول پرواز کمربندهای خود رابسته نگهدارید

هنگام فرود تا توقف کامل هواپیما و باز شدن دربها صندلی خود را ترک نکنید به این علت که ممکن است در اثر ترمز ناگهانی چرخها تعادل خود را از دست بدهید

در موقع ترک هواپیما توجه داشته باشید چیزی از وسایل شخصی خود را جا نگذارید در صورت جا گذاشتن بلافاصله مسئولین خدمات فرودگاهی در قسمت اشیائ گم شده و پیدا شده مستقر در فرودگاه را آگاه نمایید .

در پروازهای قبل از فروددر مقصد کارتهایی در اختیار مسافر قرار می گیرد به منظور ایجاد سهولت در انجام تشریفات گمرکی و گذر نامه باید مشخصات خود را در این کارتها قید نمایید.

درپروازهای بین المللی قبل از فرود در مقصد کارتهایی در اختیار مسافر قرار می گیرد . به منظور ایجاد سهولت در انجام تشریفات گمرکی و گذر نامه باید مشخصات خودرا در این کارتها قید نمایید.

در پروازهای بین المللی قبل از فرود در مقصد کارتهایی در اختیار مسافر قرار می گیرد . به منظور ایجاد سهولت در انجام تشریفات گمرکی و گذر نامه باید مشخصات خود را در این کارتها قید نمایید .

چند قطعه عکس پرسنلی و فتو کپی گذرنامه و اوراق دیگر را به همراه داشته باشید تا در صورت مفقود شدن گذرنامه با ارائه آنها به نزدیکترین سفارتخانه جمهوری اسلامی ایران کارت عبور موقت دریافت نمایید . همچنین شماره تاریخ صدور ومحل صدور بلیت مسافرتی رانیز یادداشت نمایید تادر صورت مفقود شدن بلیت بتوانند بلافاصله موضوع را پیگیری نمایید.

در پروازهای بین المللی چنانچه مسافر قصد دارد بیش از سه روز در مقصد اقامت داشته باشد باید جای بازگشت خود را از طریق دفاتر فروش بلیت مجدداتایید نماید عدم تایید مجدد باعث ابطال جای ذخیره شده خواهد شد.

اطلاعات لازم برای مسافرانی که احتیاج به خدمات ویژه دارند:

مسافرانی که احتیاج به صندلی چرخ دار دارند اعم از جانبازان معلولین جسمی و سالخوردگان که توانایی راه رفتن را ندارند لازم است 48 ساعت قبل از پرواز درخواست تعیین جا رادر دفتر فروش لیت اعلام نمایندونیم ساعت زودتر از حد معمول در فرودگاه حضور داشته باشند تابا مسئول خدمات ویژه جهت استفاده از بالابر هماهنگی نمایند . تمامی هواپیماها بابدنه عریض مجهز به صندلی چرخ دار هستند در صورتی که مسافر قادر به نشست و برخاست بر روی صندلی نیست بهتر است با یک نفر همراه مسافرت نماید .

کدهای مخصوص خدمات ویژه عبارات است از :

WCHC :مسافری که قادر به راه رفتن نیست و برای قرار گرفتن در صندلی و یا بلند شدن نیاز به کمک دارد.

WCHR:مسافری که می تواند از پلکان بالا رود ولی نمی تواند مدت زمان زیادی پیاده راه برود

WCHS: مسافری که نمیتواند راه برود و یا از پلکان بالا رود.

MEDA:موارد پزشکی شامل ( اکسیژن ماسک و غیره).

STCR: تقاضای تخت حمل بیمار( برانکارد).

BLND: مسافر نابینا.

DEAF: مسافر ناشنوا(بولتن نگهداری جا)

خدمات ویژه شامل موارد ذیل می باشد:

-غذای مخصوص

-کمک کارکنان زمینی در سوار ویا پیاده کردن مسافر

- انتقال صندلی چرخ دار،اعصای کمکی و واکر

- انتقال تجهیزات حیاتی مورد نیاز مسافر در حین پرواز مانند ماسک اکسیژن

- استفاده از صندلی چرخ دار در داخل هواپیما

2-مسافران کم توان حرکتی (سالخوردگان)

معلولیت جسمی معمولا مانع مسافرت با هواپیما نیستند(استفاده از توالت هواپیما ،انتقال از صندلی چرخ دار به صندلی هواپیما)باید یک نفر همراه داشته باشند.خطوط هوایی خدمات خاصی جهت اینگونه مسافران ارائه می دهند که بهتر است قبل از مسافرت افراد راهنمایی لازم را جویا شوند.

3-مسافرت بیمار:

استفاده از خطوط هوایی جهت مسافرت در طول سالهای اخیر در سراسر دنیا رشد فزاینده ای داشته است.در این راستا تعداد پروازهای طولانی مدت و بدون توقف نیز افزایش چشم گیری داشته است.که به واسطه آن مسافران مدت بیشتری را در رواز به سر می برند و در نتیجه ریسک بروز مشکلات ناشی از شرایط پرواز به خصوص برای افراد با بیماریهای خاص افزایش می یابد . در صورت انجام پیش بینی های لازم و برنامه ریزی قبل ودر طول پرواز  وبعد از سفر توسط مسافرانمیزان بروز مشکلات احتمالی کاهش خواهد یافت.

مسافران بیماری که شامل یکی از گروهای زیر هستند باید قبل از خرید بلیت ،فرم پزشکی خودرا پس از تکمیل وتایید پزشک معالج به تایید پزشک هواپیمایی برسانند:

-بیماریهای خونی

- بیماریهای قلبی،عروقی

- بیماریهای ریوی از قبیل آسم و غیره

- انفاکتوس قلبی تحت درمان

- بیماران تحت درمان بهداز عمل جراحی

-هرنوع شکستگی استخوان

- بیماریهای عفونی

- بیماریهای اعصاب و روان(صرع)

- بیماریهای مغزی

- سوختگی و عفونت ناشی از آن

- بیمارانی که به تشخیص پزشک معالج به اکسیژن مصنوعی و همراه (پزشک و پرستار)احتیاج داشته باشند.

4-درخواست تخت حمل بیمار (برانکارد):

در صورتی که مسافر دارای بیماری خاصی است که قادر به نشستن بر روی صندلی نیست(سوختگی،شکستگی لگن و کمر ،تصادف و...)لازم است برای مسافرت آنها در خواست تخت حمل بیمار شود وبه علت اینکه برای بستن تخت حمل بیمار (برانکارد)در هواپیما احتیاج به باز کردن6صندلی است.لذا ضرورت دارد همراه مسافر حداقل48ساعت قبل از پرواز به دفتر فروش بلیت مراجعه و ضمن در خواست تخت حمل بیمار اقدام به تکمیل فرم بیمار توسط پزشک معالج وتایید پزشک معتمد شرکت حمل کننده مسافر نمایید.در صورتی که بیمار احتیاج به پزشک ویا پرستار همراه داشته باشد لازم است برای آنها نیز بلیت تهیه گردد.

5- مسافرت خانمهای باردار:

اغلب سفرهای داخلی برای خانمهای باردار بی خطر است به هر حال مسافرتهای هوایی پس از هفته سی ودو بارداری و هفت روز پس از زایمان توصیه نمی گردد.بیشتر خطوط هوایی در مورد پذیرش خانمهای باردار محدودیت دارند و بهتر است قبل از مسافرت فرم اطلاعات پزشکی از دفتر هواپیمایی تهیه و تکمیل آن توسط متخصص زنان و زایمان مبنی بر سلامت وطبیعی بودن بارداری وتخمین تاریخ زایمان انجام گیرد.

مسافرت هوایی نوزادان با سن کمتر از 7سال توصیه نمی شود.

توصیه های لازم جهت انجام سفرهای خارجی:

سفر به خارج از کشور برای افرادی که به طور مکرر سفر می کنند ممکن است چندان مشکل ساز نباشد، چرا که آنان با مشکلات و مسایل این سفرها نسبتا اشنا هستند.لیکن افرادی  که برای اولین بار مسافرت می کنند ممکن است با موانع،مشکلات و مسایلی مواجه شوند که می توانند با مطالعه و کسب آگاهی و برنامه ریزی قبلی آنها را تا حدودی بر طرف سازنند.

ملزومات سفر:

1-تهیه گذرنامه(پاسپورت):

براساس قوانین بین المللی ,گذرنامه مدرکی است که از طرف دولت صادر می گردد و در آن خطاب به کشورهای خارجی عنوان شده است که فرد دارنده این مدرک تبعه کدام کشور است و تقاضا شده است که تا زمانی که در خارج از کشور به سر می برد از حمایت و کمکهای آن کشور برخوردار گردد. گذرنامه یک مدرک مسافرتی ضروری و قابل کنترل برای مقامات امنیت و مهاجرت است که در مرزها مسافر را متوقف ودر صفحات داخلی آن تاریخ ورود و خروج مسافر را ثبت می نماید .

2- اخذ روادید(ویزا):روادید مجوز ورود به کشور مقصد است که قبل از سفر باید از کنسولگری،سفارتخانه ویا کاردار سفارت کشور مقصد اخذ گردد.ویزا با نوع فعالیت مسافر باید متناسب باشد (تجاری,جهانگردی ,دانشجویی ,علمی ,پزشکی و ...)و جهت اخذ آن باید با بخش کنسولی مقصد تماس گرفت ,در این خصوص کسب اطلاعات ذیل حائز اهمیت است :

- شرایط و مدارک مورد نیاز اخذ ویزا و مدت زمان صدور آن ,

- واکسیناسیون در مقابل بیماریها و ارائه مدارک مربوط به سلامت جسمانی جهت ورود یا عبور از یک کشور,

- موانع و محدودیتهای ارزی (آیا مسافر مجاز به ورود با پول محلی است ؟آیا مجاز به ورود با دلار و یا یورو است ؟),

- برای تبدیل ارز در چه محلی باید اقدام کرد ؟

- گواهی پزشکی مورد نیاز برای هر گونه نسخه دارویی که مسافر قصد دارد با خود حمل کند و اطلاع از خدمات بهداشتی و درمانی در مواقع ضروری ,

- از ورود چه کالاهایی یا وسایل دیگر جلوگیری به عمل می آید ؟

- مجوز و محدودیت مسافرت داخلی در کشور مربوطه چگونه است ؟

توصیه های قبل از سفر :

-اگر مسافر نیاز به مسافرت بعدی دارد به این علت که مجبور نباشد برای مسافرت بعدی روادید تهیه کند بهتر است روادید  با طولانی ترین مدت اعتبار اخذ نماید .

از تمامی صفحات گذرنامه وروادید دو سری فتوکپی تهیه کنند یک سری از آن را در منزل نگه داشته و یک سری را با خود به همراه داشته باشید تا در صورت سرقت یا مفقود شدن گذرنامه از آن استفاده نمایید .

شماره تلفن سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشور مورد نظر و شماره تلفن محل اقامت و سرپرست گروه را در دسترس داشته باشید .

تلفن همراه خود را جهت استفاده در کشور مورد نظر با مراجعه به مخابرات رومینگ کنید

-همراه داشتن سوابق پزشکی در صورتی که بیماری خاصی دارید ,

- کسب اطلاعات بهداشتی و آگاهی از جدول مربوط به بیماریهای موجود در کشور مقصد .

- قبل از سفر سعی کنید یک دید کلی از کشور مقصد به دست آورید بدین منظور می توانید از سایت وزارت امور خارجه استفاده کنید و یکسری اطلاعات کلی از جمعیت ,وسعت شهرهای مهم ,آداب و رسوم ,نوع حکومت ,سیاست ,زبان ,مذهب ,نژاد,روزهای ملی ,واحد پول کسب نمایید .

توصیه های لازم در حین مسافرت :

-اسم وشماره تلفن و آدرس خود را نوشته و در جای مخصوص در ساک قرار دهید .مدارک خود را در ساک دستی که با خود به داخل هواپیما حمل می کنید قرار دهید . از قرار دادن گذرنامه و مدارک مهم در ساکی رکه تحویل بار هواپیما می دهید خودداری کنید.

- مواظب بارهایی که جهت بارگیری به هواپیما می دهید باشید . دقت کنید برچسب بارها به آنها چسبیده و ته برگ برچسب ها نیز به بلیط شما الصاق شده باشد .

- به محض رسیدن به هر کشوری بلافاصله ساعت خود را با ساعت محلی تنظیم نمایید تا بتوانید به موقع به برنامه های مورد نظر برسید .

- زمانی که به مقصد رسیدید گذرنامه و روادید خود را برای ارائه در دسترس داشته باشید و بعد از کنترل گذرنامه به مهر ورود وخروج ,تاریخ های مربوطه به گذرنامه شما ثبت می شود .توجه نمایید در صورت وجود اشکال سریعا موضوع را پیگیری نمایید .

- در فرودگاه باجه اطلاعات و تابلوی راهنما پاسخگوی نیاز مسافران است .

- اگر برای رفتن از فرودگاه به محل اقامت وسیله ای از قبل مهیا نشده است حتما از تاکسی فروگاه استفاده کنید .

بازگشت به میهن :

-باید توجه داشته باشید بلیط برگشت را قبلا به تایید برسانید حتی اگر بلیط برگشت شما تایید (ok) است باز هم به نمایندگی خطوط هوایی مسافرتی خود در کشور مربوطه مراجعه نمایید .

- از قبول هرگونه بسته ای از افراد ناشناس جهت انتقال به کشور یا برعکس خودداری نمایید .

- بار مجاز برای هر مسافر حداکثر 30 کیلو گرم است .لذا از خرید اجناس حجیم خودداری نمایید .

- در هنگام بازگشت ,اشیای ممنوعه از قبیل چاقو و قیچی را حتما داخل بار تحویلی قرار دهید .

فصل سوم

آشنایی با فرودگاه و قسمتهای آن

تعریف فرودگاه :

فرودگاه فضایی است که برای نشست و برخاست وسایل پرنده از قبیل بالگرد ,هواپیمای مسافربری ,نظامی ,کشاورزی از آن استفاده می شود و از دو کلمه فرود و پسوند گاه (به AERODROME/AIRFIELD/AIRPORT هرسه به مفهوم فرودگاه است که AIRPORTمتداول ترین آن است .براساس مورد استفاده و نیاز در هر منطقه فرودگاه ابتدا طراحی و سپس ساخته می شود . انواع فرودگاه از لحاظ مورد استفاده عبارت است از :

1-فرودگاه شخصی ویا مسافر بری

2-فرودگاه مخصوص کشاورزی

3-فرودگاه نظامی

4- فرودگاه آموزشی

تاریخچه تاسیس فرودگاه در ایران :

سابقه تاسیس فرودگاه در سطح جهان به سال1910باز می گردد.در این سال اولین فرودگاه در شهر بروک لند انگلستان احداث شد