به استانبول بزرگ خوش آمدید

به استانبول بزرگ خوش آمدید

98/05/08        site-admin       مجله ی گردشگری

متن اخبار:  استانبول ، یک شهر جذاب در دو قاره است که توسط تنگۀ بسفر تقسیم شده است .این یکی از بزرگترین شهرهای جهان است که در آن شما می توانید یک شهر مدرن غربی با یک شهر شرقی شرقی را ببینید، این یک قوری از تمدن های مختلف و افراد مختلف است.

به استانبول بزرگ خوش آمدید

استانبول ، یک شهر جذاب در دو قاره است که توسط تنگۀ بسفر تقسیم شده است .این یکی از بزرگترین شهرهای جهان است که در آن شما می توانید یک شهر مدرن غربی با یک شهر شرقی شرقی را ببینید، این یک قوری از تمدن های مختلف و افراد مختلف است. استانبول توسط اتحادیه اروپا به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا در سال 2010 اعلام شد .

از بنیاد بیزانس در قرن هفتم پیش از میلاد تا امروز، استانبول همواره نقش مهمی در تاریخ بشریت در این بخش از جهان داشته است. همه می خواستند به خاطر موقعیت استراتژیک خود این منطقه را کنترل کنند؛ امپراطوری ها در اینجا در خاکستر از پیشین متولد شدند.

از آنجا که جمهوری در سال 1923، استانبول همچنان رشد کرده و امروزه جمعیت آن بیش از 14 میلیون نفر را در این شهر گسترش داده است. این باعث می شود استانبول بزرگترین شهر ترکیه و یکی از بزرگترین شهرهای جهان است.


در این وبسایت اطلاعات زیادی در مورد استانبول پیدا خواهید کرد. سایتها ، موزه ها، نواحی ، مساجد ، کنیسه ها، کلیساها ، غذا، رستوران ها ، کافه ها، باشگاه های شبانه و زندگی شبانه، هتل ها و غیره. همچنین می توانید در برنامه های سفرهایمثال های روزانه در بخش تور به موارد زیر نگاهی بیندازید .

این وبسایت توسط خودم آماده شده است و با توجه به برنامه مشغول به روز بودن آن به صورت مکرر امکان پذیر است. من به عنوان یک راهنمای توریستی دارای مجوز رسمی کار می کنم که تورهای خصوصی و گروهی را به زبان انگلیسی و ایتالیایی، و همچنین در بسیاری از زبان های دیگر در همکاری با همکاران من که همچنین راهنماهای مجوز دارای مجوز هستند، کار می کنند. همه این تورها و رزروهای هتل ، نقل و انتقال و غیره توسط یک نمایندگی مجاز از طرف دولتی که قوانین و مقررات محلی را انجام می دهد، انجام می شود. برای اطلاعات مربوط به هر نوع ترکیه ،

استانبول/ لاله بیلدیریجی/ خبرگزاری آناتولی

شهرداری استانبول در 7 ماه نخست امسال از 5 هزار نفر از 110 کشور جهان طی برنامه «سیاحت سفید» این نهاد میزبانی و در این چارچوب زیبایی های استانبول را از نزدیک به مهمانان خارجی اش معرفی کرد.

یکی دیگر از اهداف این برنامه که از سال 1995 به همت شهرداری استانبول برگزار می شود، معرفی آخرین فعالیت ها و پروژه های این شهرداری است.

گفتنی است در برنامه امسال بوسنی و هرزگوین با 1105 شرکت کننده، در بین کشورهای خارجی بیشترین میزان مشارکت در این برنامه را داشته است.

حدود 105 هزار شهروند ترک نیز به همراه مهمانان خارجی در این برنامه شرکت داشته اند.

در این برنامه شرکت کنندگان فرصت بازدید از اماکن تاریخی و فرهنگی ترکیه مانند، موزه های مسجد سلطان احمد کاخ توپ قاپی و ایاصوفیه پیدا کردند.


به همین دلیل 27 نفر از ساکنان استانبول معتقدند که آنها در بهترین شهر روی زمین زندگی می کنند .؟

با افرادی که در بزرگترین شهر ترکیه زندگی می کنند صحبت کنید و آنها را به شما بگویم: شگفت انگیز استاین بهترین شهر روی زمین استبه همین دلیل است

 شهر ما افسانه ای است.

اگر دیوارهای شهرمان بتوانند صحبت کنند، آنها صدها افسانه ای را شامل خدایان اساطیری، نبوتها و داستان های عشق وحشیانه و خیانت می کنند که باعث می شود شهر ما را جذاب تر کند. خود بسفر - تنگه بین آسیا و اروپا - از اسطوره ای از مرگ و میر زیبای ایو متولد شد. زئوس او را تبدیل به یک گاو کرد تا مخفی کردن خود را از همسر سزاوار خود، هرا. هرا با اسب سواری نمی تواند فریب خورده، یو را رها می کند، پشت سر گذاشتن قله افسانه ای - به اصطلاح "گذر گاو" شناخته می شود.

2. سه امپراطور جنگیدند تا او را به عنوان سرمایه خود ادعا کنند.

ما اولین کسی نیستیم که با دیدگاه فرمانده شهر برخورد کنیم. امپراتوری روم، بیزانس و عثمانی هر دو برای ادعای املاک و مستغلات شهرستان به عنوان سرمایه خود را به تسلط بر تجارت بین دریای مدیترانه و سیاه.

3. باستان و معاصر، معماری ما با شکوه است.

از قلمروهای قدیمی یونانی به حوادث معماری مدرن، آثار ماندگار ما - Hippodrome باستانی، پل های بسفر قرن بیست و یکم، ایستگاه قطار Sirkeci اوت Jasmund، مسجد Süleymaniye Mimar Sinan - به خاطر عظمت و سبک خود در سراسر جهان جشن گرفته می شود.

. ما سایت های میراث جهانی بالا و پایین زمین داریم.

بیش از 650 هکتار از شهر قدیمی ما، میراث جهانی یونسکو است که در آن ، نسل های آینده، همچون قصر Topkapi، حجاب سوفیا و مخزن زیرزمینی باسیلیکا را حفظ می کنند.

5. آثار هنری ما توسط بهترین هنرمندان ساخته شده است.

ترمیم های پسین بیزانس توسط ثروتمند Theodore Metochites bejewel Chora Church با موزاییک های طلایی و نقاشی های آسمانی؛ سید کاسیم گوباری، بزرگترین خوشنویسان زمان خود را در نظر گرفت، مسجد آبی قرن هجدهم را با شعر طلایی قرآن مسموم کرد؛ صنایع دستی 20،000 کاشی ایزنیک را به نمایش گذاشت تا مسجد آبی رنگ و نام آن را بدهد.

6. ما کاخ های عثمانی داریم که در آن برای استراحت و احیا.

عکس از وزارت فرهنگ و ارشاد ترکیه عکس گرفته است

روزهای سلطنتی ممکن است گذشت، اما ما هنوز هم می توانیم زندگی شادی در کاخ های سمت بسفر خود داشته باشیم. چیراگان قصر کمپینسکی و چهار فصل هتل استانبول در بسفر دو مکان مختلف هستند که امکانات اقامتی باشکوه، رستوران های لذیذ، استراحت در کنار استخر و دیدگاه های پانورامیک دارند.

7. ما می توانیم در زمستان برف بازی کنیم ...

هفت تپه استانبول تبدیل به یک سرزمین عجایب زمستانی می شود، زمانی که درجه حرارت از دسامبر به صفر می رسد. مبارزه با گلوله برف در پارک سلطان مهمت، که توسط حجاب صوفیه و مسجد آبی در برف خشک شده است، یک راه مورد علاقه برای صرف یک روز زمستانی در شهر است.

8. ... و در آب در تابستان.

همانطور که رطوبت در ماه ژوئن افزایش می یابد، ما برای سواحل جزایر پرنسس، حزب در ساوما ساحلی توسط دریای سیاه سر و کله می زنیم یا از کنار استخر در جزیره پیچیده انسانی سادا می گذریم .

9. غروب خورشید طلایی افق افقی ما را در تمام طول سال خیره می کند.

عکس از وزارت فرهنگ و ارشاد ترکیه عکس گرفته است

غروب خورشید ما توصیف بسیار سخت است، به خصوص وقتی که دعوت به دعا در سراسر شهر پخش می شود. برج گالاتا، همراه با تعدادی از رستوران ها و میله های تراس پراکنده در اطراف شهر قدیمی و Beyoğlu، نمایش های استثنایی از خورشید ناپدید می شوند. برای گرفتن تصویری از خط مقدم کلاسیک استانبول در غروب آفتاب، در یک قایق از Karaköy به Kadıköy حرکت کنید.

10. باقی مانده قرن ها با تزئین زندگی مدرن ما.

ما می توانیم از Sphendone باستان از رنگ ها و عطرهای بازار مواد غذایی هفتهانه سلطان مهمت لذت ببریم، یا از طریق قرن پنجم پیش از میلاد، در طول بوسفوروس کریسمس را برای جشن تولدهای و مراسم عروسی در برج خیمه، جشن بگیریم. باقی مانده از 8،500 سال تاریخ ما را به عنوان ما در مورد زندگی روزمره ما را لمس می کند.

11. یک شهر دیگر زیر این یکی وجود دارد.

صحبت از بقایای - ما همچنین می توانیم به استانبول از قرن های گذشته با عنوان زیرزمینی دسترسی داشته باشیم. تورهای سازمان یافته ما را به طور مستقیم به گذشته بیزانس، به کاخ گذشته که زیربنای مساجد ما، به کلیساهای کوچک باستانی پنهان در زیر گلیم فروشگاه های سلطان. فضاهای که اجداد ما به عنوان مخازن استفاده می شود، امروز رستوران ها و سالن های عروسی هستند. اگر می خواهید یک نگاه اجمالی به این شهر سایه زیرزمینی داشته باشید، مطمئن شوید که موزه موزاییک کاخ بزرگ در میدان سلطانماست ، مخزن ریحانا در کنارحجوی سوفیا و سلطان سارنیک (در حال حاضر یک سالن مراسم عروسی) است.

 12. بهار می آیم، ما شهر خود را با میلیون ها لاله رنگ می کنیم.

دانه های زمستانی برای ماه های بهار در ماه آوریل، هنگامی که سالانه بین المللی بین المللی گردشگری استانبول برگزار می شود، 20 میلیون طلایی در سراسر شهر ما گل می دهند. با دوربین در دست، ما به پارک Emirgan و Gülhane می رویم تا بهترین نمایش هایی را که شهر می تواند ارائه دهد را ببینیم.

13. پشت بام های ما دارای دیدگاه هایی مانند هیچ شهر دیگر نیستند.

در دو قاره از یک صندلی بالای بالای خیابان های شلوغ در رستوران های روی زمین در سراسر شهر گله کنید. مقدار زیادی برای انتخاب وجود دارد؛ تعدادی از علاقه مندان من بهMikla و Leb-I derya در Beyoğlu همراه با 360 شرق در طرف آسیا هستند.

14. هالیوود توسط استانبول گرفته شده است.

هورا برای هالیوود! این نشان می دهد که بهترین شهر ما در نقاشی های نقره ای در سراسر جهان است. فیلم برداری شده 2 ، The Diviner Water ، چندین کلاسیک 007 وInferno که به زودی منتشر می شود، تعدادی از فیلم های پرفروش هستند که از ویژگی های ظریف استانبول برخوردار هستند.

15. باشگاه های سمت بسفر مکان های باور نکردنی برای دیدن و دیده شدن هستند ...

عکس: رینا

با رستوران های متعدد، دیدگاه های وسیع بسفر، و احزاب طولانی به شب، رینا و سوریه توسط پل اول بسفوروس یا Anjelique در Ortaköy، جایی است که ما به حزب با A-listers در شهر می رویم.

16. ... اما ما در واقع حواس گاه به گاه را ترجیح می دهیم.

شهر ما به ندرت به خواب می رود، بنابراین اغلب جین ها و تی شرت ها را می شکنیم و به سوی کوچه های عقب İstiklâl Caddesi می رویم تا از همجوشی ضربه ها در پیشنهاد استفاده کنیم. از موسیقی جهان، به R & B و هیپ هاپ، برای زنده ماندن گروه ها، هر طعم و مزه را در بر می گیرد.

17. شهر ما الهام بخش کار هنرمندان است.

مارک تواین، ارنست همینگوی و آگاتا کریستی همه آنها را در استانبول یافتند. نویسنده اورهان پاموک نویسنده ترکیه برای نوشته هایش در مورد این شهر جایزه نوبل را به دست آورد.بی نظیر نوازنده های ترانه، شاعران، طراحان و عکاسان در اینجا یک utopia خلاق را کشف کرده اند.

18. صحنه های هنر معاصر کلاس جهانی است.

عکس: هنریک ویودویلت

جشنواره های بین المللی جشنواره تئاتر، فیلم، موسیقی، موسیقی، جاز، هنرهای تجسمی و فرهنگی به طور سالیانه به مرکز توجه می کنند، که مکمل رویدادهای منظم در موزه استانبول مدرن ، موزه پرا ، سانترال استانبول ، گارجستانبول و گالری های هنری تاپهان است.

19. بلیط سفر به اروپا از آسیا تا 2 دلار است.

به عنوان تنها شهر در جهان که در دو قاره قرار دارد، حمل و نقل عمومی به معنای سفرهای بین قاره ای در شهر ما است که ارزان است - حتی ارزان تر با یک امانبولکارت که از کیوسک های قنادی کنار جاده ای خریداری شده است.

20. ما استادان هنر ترکیه هستیم .

Keyif ، هنر آرامش بیداری، در هر کافه، خانه و کسب و کار در اینجا استقبال می شود. ما بیش از هر چیز دوست داشتن را دوست داریم با دوستان و غریبه ها دوست داشته باشیم و به مدت چند ساعت غذا، نوشیدنی و چت بخوانیم.

21. بعد از ظهر با قهوه ترکیه نگاهی اجمالی به آینده ما می گذارد.

ما می گوئیم خوردن قهوه ترک با دوستان ارزش 40 سال دوستی دارد، اما تاریک شدن در فنجان قهوه می تواند نشان دهد که این دوستی ها وفادار باقی خواهد ماند. روحهای کنجکاومی توانند به کافه های قهوه ای (قهوه خواندن) در قدی کوی و خیابان ايستکلال خیابان بپردازند تا قبل از خواندن ثروت خود، قهوه ترک را بخورند تا شاهد سرنوشت آنها باشند.

22. مهمانداری کار ما نیست - این شیوه زندگی ماست.

ما بر این باوریم که مهمانان هدیه ای از خداست، بنابراین ما همیشه اطمینان حاصل می کنیم که مهمانان ما فرهنگ ما را تجربه می کنند، بهترین غذاهای ما را می طلبند و مکان های مورد علاقه ما را در اطراف شهر می بینیم.

23. صبحانه های ترکی بهترین غذای روز هستند.

گوجه فرنگی خرد شده، خیار ترنج، زیتون، تخم مرغ، مربا، و نان تازه پخته شده در کنار میزهای صبحانه ما در کنار عینک های بی پایان که بیشتر روزهای هفته را می گذرانند پخش می شوند.

24. غذاهای متنوع مانند کشور ما است.

عکس از وزارت فرهنگ و ارشاد ترکیه عکس گرفته است

ترکیبی از سه امپراطور، هشت کشور مجاور، چهار دریای همسایه و قومیت های بی شماری به غذاهای ما می رسد. اضافه کردن به مقادیر زیادی از تاثیرات غرب غرفه و طعم های تند از جنوب شرقی آسیا، و شما برخی از بهترین مواد غذایی در هر نقطه.

25. محله های ما دارای شخصیت های منحصر به فرد خود هستند.

فقدان یک مرکز شهر به این معنی است که محله های ما مکان هایی هستند که بتوانند شیوه زندگی را که شهر ما را عظیم و شگفت انگیز می سازد، قدردانی کنیم. شما می توانید مردم را در یک کافه در Sultanahmet گردشگری دوستانه تماشا کنید، با بسکتبال شهر بولمیا گالاتا، جشن های لذت لذت بردن از آشپزی Karaköy، و کشف Kadıköy و Moda، تازه ترین نقاط برای جوانان استانبول.

26. شکی نیست - استانبول یک مقصد عالی است.

MasterCard از سال 2013 به استانبول یکی از شهرهای پرجمعیت جهان شناخته است و TripAdvisor به عنوان یک مقصد برتر برای مسافران در سال 2014 نامگذاری کرد. با 8،500 سال تاریخ، خرید بالا، کافه های خنک، افراد دوست داشتنی و غذاهای خوشمزه، ما می دانیم ما تنها کسانی نیستیم که استانبول را در این زمینه بالا نگه می دارند.

27. حتی یک بار ناپلئون گفت: "اگر زمین تنها یک کشور بود، استانبول پایتخت آن خواهد بود"

نمایش ماهواره استانبول، بزرگترین شهر، بندر و مرکز فرهنگی و مالی ترکیه را نشان می دهد . این شهر در شمال غربی کشور در بندر بسپار (یا استانبول) قرار دارد که دریای سیاه را با دریای مرمره متصل می کند.
با توجه به GaWC ، استانبول به عنوان یک شهر جهانی آلفا رتبه بندی شده است

درباره استانبول

نمایش ماهواره استانبول، بزرگترین شهر، بندر و مرکز فرهنگی و مالی ترکیه را نشان می دهد . این شهر در شمال غربی کشور در بندر بسپار (یا استانبول) قرار دارد که دریای سیاه را با دریای مرمره متصل می کند.
با توجه به GaWC ، استانبول به عنوان یک شهر جهانی آلفا رتبه بندی شده است .استانبول در یک تصویر برجسته می شود: کاخ توپکاپی، حجاب سوفیا (آیزوفیا، کلیسای مقدس خادم) و مسجد سلطان محمود، مسجد آبی، نشانه های معروف استانبول هستند.


حدود 660 پیش از میلاد، مهاجران یونان از غرب آتیکا بیزانس در شاخ طلایی در طرف اروپایی بوسورس تاسیس کردند.
در سال 73 میلادی، بیزانس بخشی از امپراتوری روم شد.در سال 324 میلادی، کنستانتین بزرگ ، امپراتور امپراتوری روم شد و قصد داشت جایگزین بیزانس برای پایتخت امپراتوری جدید امپراتوری شود. کنستانتین اساسا شهر را مجددا ساخت و آن را Nova Rome (رم نو)نامید . این بزرگترین و ثروتمند ترین شهر اروپا در 9 قرن آینده است که به نام قسطنطنیه شناخته می شود. این ثروت جاذبه بود. پایتخت تمدن مسیحی در سال 1204 توسط ارتش های جنگ های صلیبی ارتش چهارم ارتش کشته شد، آنها غارت کردند و بخش های زیادی از قسطنطنیه را نابود کردند. این شهر هرگز از تخریب جنگ چهارم نجات یافت.
در سال 1453، عثمانی ها پس از محاصره ماه ها، شهر را فتح کردند. قسطنطنیه مرکز قدرت عثمانی و پایتخت امپراتوری عثمانی از سال 1453 تا 1923 شد.

از دهه 1950، جمعیت این شهر ده برابر افزایش یافته است و حدود 14 میلیون نفر در استانبول زندگی می کنند. زبان رسمی ترکیه است.

استانبول تنها شهر جهان است که در دو قاره قرار دارد. تنها مسیر دریایی بین دریای سیاه و مدیترانه به طور مستقیم از طریق شهر می رود، و موقعیت مکانی آن از نقطه نظر راهبردی سودمند است.
مناطق تاریخی استانبول یک سایت میراث جهانی یونسکو است به شرح زیر است: استانبول با رویدادهای مهم سیاسی، مذهبی و هنری بیش از 2000 سال مرتبط است. شاهکارهای آن عبارتند از قبیله قبیله ای کنستانتین، حاشیه سوفیا قرن هفتم و مسجد سلیمانیه قرن شانزدهم، که هم اکنون تحت تهدید فشار جمعیت، آلودگی صنعتی و شهرنشینی کنترل نشده قرار دارند.


استانبول نقاط مورد علاقه:


نمایشگاه سه گانه Galata / Karaköy در استانبول با برج گالاتا در مرکز.
تصویر: جولیان نیتسشخب جاذبه های شناخته شده: مسجد ایاصوفیه (که قبلا کلیسای پدرسالار مسیحی ارتدکس یونان ساخته شده در 537 میلادی، آن را به مقر عام اسقفی قسطنطنیه بود، یک مسجد توسط عثمانی ها در سال 1453 ساخته شده، از سال 1935 به موزه)، مسجد سلطان احمد ( همچنین به عنوان "مسجد آبی" ساخته شده است در آغاز قرن 17 توسط سلطان احمد من تثبیت قدرت عثمانی)، شناخته شده به قصر توپکاپی (بین 15 و قرن 19 دادگاه امپراتوری عثمانی با حرمسرا بزرگ)، برج گالاتا ( 67 متر برج سنگ قرون وسطی ارائه می دهد چشم انداز پانوراما از شهر)

مناظر دیگر: مخزن ریحان(مخزن ذخیره آب زیرزمینی با ظرفیت 80،000 متر مکعب آب ساخته شده در قرن ششم)،مسجد سلیمانیه ( مسجد سلیمانیه ) ( مسجد قرن شانزدهم ساخته شده توسط سلیمان مجنیکنت) با باغ، یک رستوران و تراس با منظره ی طلایی شاخ، ورودی معروف بوسورس)


گالری گالاتا استانبول که از شاخ طلایی عبور می کند، از منظر برج گالاتا. مسجد در نزدیکی پل Yeni Cami (مسجد جدید) است.
تصویر: Bjørn Christian Tørrissen

خرید: Grand Bazaar (اولین مرکز خرید در جهان با حدود 60 کوچه و 4000 مغازه واقع در داخل شهر مرمت شده استانبول)، بازار ادویه (همچنین به عنوان بازار مصری (Mısır Çarşısı) شناخته می شود، زمانی که بزرگترین محل تجاری برای ادویه جات و گیاهان است در دنیای قرون وسطایی، در حال حاضر یک مکان برای سوغات های خوراکی و نوشیدنی است)، خیابان آستیکالال(خیابان خرید بسیار مشغول در منطقه Beyoğlu (Pera) تاریخی)

هنرهای نمایشی: اپرای لایلا جنسر و مرکز هنر ، خانه اپرا در استانبول.

پارک: پارک Emirgan ( پارک عمومی پارک هایتاریخی)

ورزشی: استادیوم المپیک آتاتورک (محل برگزاری کلاس اول و بزرگترین استادیوم در ترکیه)Türk Telekom Arena (زمین بازی باشگاه Süper Lig (سوپر لیگ) Galatasaray SK)، ورزشگاه یلکر ( استادیوم فوتبال و باشگاه فوتبال فوتبال فدراسیون فوتبال فدراسیون فوتبال)،ودافون آرنا ( استادیوم چند منظوره و خانه باشگاه فوتبال بشکتس JK)

فقط زوم در (+) برای دیدن Ayasofya (Ayasofya Meydani Fatih (حجاب سوفیا)) و مجاور مسجد Sultanahmet .

نقشه نقشه شهر استانبول با بزرگراه ها، جاده ها و خیابان های اصلی را نشان می دهد، برای کشف محل فرودگاه بین المللی آتاتورک ( کد یاتا : IST) واقع در غرب و فرودگاه بین المللی Sabiha Gêkçen ( کد یاتا: SAW) 45 کیلومتر (28 مایل) توسط جاده، جنوب شرقی استان مرکزی در بخش آسیایی شهر.

  • استانبول از تاریخ خود به عنوان پایتخت روم، بیزانس و عثمانی غنی از میراث فرهنگی است
  • پس از تبدیل شدن به یک پایتخت فرهنگی اروپا در سال 2010، پیشنهاد فرهنگی معاصر خود را با موزه های جدیدی از جمله Hilye-i Şerif و موزایۀ نماد نماز
  • دوسالانهی استانبول یک رویداد بزرگ در مدار هنر بصری بین المللی است، جذب بیش از 500.000 بازدید کننده

از 10 موزه حجاب سوفیا عکس © Güngör Özsoy، Courtesy of Istanbul Culture and Tourism

از 10 نمایش از بوسپور عکس © توسط عثمان عزیز اوایل، با اطمینان استانبول اداره فرهنگ و گردشگری

از 10 موزه Chora عکس © Tahsin Aydogmus، حسن نیت ارائه میدهد از اداره فرهنگ و گردشگری استانبول

از 10 عکس هالیس عکس © Bekir Baki Aksu، (با مجوز از استانبول اداره فرهنگ و گردشگری

از 10 پل فاطه سلطان مهمند عکس © Bekir Baki Aksu،) با اطمینان از اداره فرهنگ و گردشگری استانبول

از 10 مسجد اورکاوی با استقبال از استانبول فرهنگ و گردشگری


از 10 Hagia ایرنه با استناد به اداره فرهنگ و گردشگری استانبول

از 10 استانبول Skyline با استناد به اداره فرهنگ و گردشگری استانبول

از 10 زیبا ترین مادران، آدریان ویلار رودا، 14 سالگی دوسالانه استانبول عکس © Sahir Ugur Eren؛ با افتخار از اداره فرهنگ و گردشگری استانبول

10 از 10 مخزن باسیلیک با استناد به اداره فرهنگ و گردشگری استانبول

داده های شهر: حقایق کلیدی

منطقه جغرافیایی : 5313 کیلومتر مربع

کل جمعیت : 13،624،240

جمعیت کل جمعیت کشور در این شهر : 18.23٪

جمعیت سنی کار : 10،420،392

تعداد خانوارها : 2،550،607

سطح تحصیلات - با درجه یا بالاتر : 9.23٪

میانگین درآمد سرانه در سال (PPP) : 10،576

میانگین درآمد ناخالص هفتگی متوسط (PPP) : 108

تولید ناخالص داخلی (PPP) (میلیون) : 182،000 دلار آمریکا


استانبول یک تاریخ باستانی و متنوع را به عنوان نقطه ملاقات بین شرق و غرب، آسیا و اروپا دارد. پس از دوره نوسنگی ساکن شده، پس از پیروزی یونان در قرن هفتم قبل از میلاد، شهر بیزانس شد. متعلق به قسطنطنیه در 330 میلادی، به طور پیوسته پایتخت امپراتوریهای روم، بیزانس و عثمانی بود. بعد از تاسیس جمهوری ترکیه در سال 1923، آنکارا به پایتخت ترکیه تبدیل شد، اما استانبول در مرکز زندگی اقتصادی و فرهنگی ترکیه قرار دارد.

امروزه استانبول، با بیش از 14 میلیون نفر جمعیت است و به زودی به عنوان بزرگترین منطقه شهری اروپا تبدیل خواهد شد. جمعیت آن از اواسط قرن بیستم، زمانی که کمتر از یک میلیون نفر جمعیت داشت، انفجاری داشته است. بیشتر این رشد به وسیله مهاجرت داخلی از مناطق روستایی صورت گرفته است.

استانبول از اقتصاد پر جنب و جوش ترکیه بهره مند است، یکی از سریع ترین رشد در اروپا. یکی از چالش های عمده آن، مقابله با عواقب آن رشد است، توسعه زیرساخت برای جمع آوری ساکنان جدید خود، در حالی که حفظ دسترسی به فضای سبز، منابع آب و کیفیت بالا زندگی است.

ارتباطات جدید حمل و نقل بخش مهمی از توسعه زیرساخت های شهرستان است. پل یولوز سلطان سلم، تونل مرمره و تونل یوروآسیا، همه ی نیمکره های اروپایی و آسیایی استانبول را در امتداد تنگۀ بسفر قرار می دهند. علاوه بر این، یک فرودگاه شهری سوم به دلیل باز شدن در سال 2018، یکی از بزرگترین شهرهای جهان است که ظرفیت آن 200 میلیون مسافر در سال است.

استانبول به شدت غنی از میراث فرهنگی است و شبه جزیره تاریخی این شهر یک سایت میراث جهانی یونسکو است . بعضی از نشانه ها به زمان های رومی، از جمله آبرنگ Valens Aqueduct معروف است. با این حال، ساختمان های دوران بیزانس و عثمانی بر افق شهر تسلط دارند. مسجد ایاصوفیه در 537 میلادی به عنوان مقر ارتدکس اسقف قسطنطنیه بزرگترین کلیسای جامع جهان برای نزدیک به یک هزار سال افتتاح شد و شد. امروز موزه ای است. هر دو مسجد سلیمانیه قرن 16 و مسجد آبی قرن هفدهم الهام بخش حجاب سوفیا را با معماری سنتی اسلامی ترکیب می کنند. سایر نشانه های دوران عثمانی عبارتند از کاخ توپکاپیکه قرن ها مرکز اقامتی و اداری سلطان عثمانی بود. اکنون موزه ای است که توسط وزارت فرهنگ و ارشاد ترکیه اداره می شود .

میراث باستانی باستانی استانبول گاهی اوقات مسائل مربوط به توسعه را مطرح می کند. تونل مرمره زیر بوسفور به مدت چندین سال پس از کشف بقایای یک حلقه نئولیت و یک بندر بیزانس با تعداد زیادی از کشتی های خراب مصنوعی به تأخیر افتاده بود. در پی این اکتشافات فکری، موزه برای نشان دادن یافته ها ایجاد می شود.

سیاست فرهنگی و میراثی در استانبول توسط تعدادی از سازمانها، از جمله وزارت فرهنگ و گردشگری ملی و شهرداری متروپولیتن استانبول شکل گرفته است . سرمایه گذاری عمومی عمدتا بر بازسازی میراث و ایجاد مراکز فرهنگی تمرکز دارد. مشارکت فرهنگی در حال افزایش است. بسیاری از ساکنان شهر هنوز عادت دیدن موزه ها و کتابخانه ها و حضور در مراسم فرهنگی را ندارند. یکی دیگر از چالش ها افزایش همکاری و همکاری بین موسسات دولتی، نهادهای فرهنگی و بخش خصوصی است.

با توجه به رشد سریع آن، مسائل مدرنیزاسیون و حفظ آن در حال حاضر در استانبول حاد است. به عنوان مثال، منطقه عمیق تاریخی Karaköy تبدیل شده است محله مرسوم، مد روز و هنری است. انبار سابق نخستین موزه هنر معاصر استانبول ، استانبول مدرن شد و بانک سابق عثمانی، مرکز فرهنگی SALT Galata شد . با این حال در میان این تحولات نگرانی در مورد حفظ اعتبار تاریخی وجود دارد. پروژه Galataport، با توجه به پایان سال 2018، با هدف تبدیل منطقه به دروازه جدید به استانبول، با یک ترمینال بزرگ کشتی کروز و یک هتل لوکس است.

در سال های اخیر استانبول در حال توسعه پیشنهادات فرهنگی خود است، که بخشی از آن به عنوان یک پایتخت فرهنگی اروپا در سال 2010 به نمایش گذاشته شده است. موزه بی قید و شرط توسط Orhan Pamuk ایجاد شده و با رمان خود با همین نام ساخته شده است. آن را در زندگی روزمره استانبول در دهه 1970 و 1980 تمرکز می کند و جایزه ی جایزه اروپایی موزه ی سال 2014 را به دست آورد. هلیه Şerif (Ode به پیامبر) و موزه نماد Beads در اخیرا در Madjara Siyavuşpaşa، یک ساختمان قرن هفدهم افتتاح شد. این اولین موزه در جهان است که به این جنبه های مهم فرهنگ مادی اسلامی اختصاص داده شده است.

دوسالانهی استانبول ، در سال 1987 توسط تاسیس بنیاد استانبول برای فرهنگ و هنر ، خود را به عنوان یک رویداد بزرگ در مدار هنر بصری بین المللی. چهارمین بیست سالگی در سال 2015 بیش از 3 ماه به 545 هزار بازدید کننده جذب می شود و 15 ساله در سال 2017 برگزار خواهد شد. علاوه بر این، دوسالانه طراحی استانبول طیف وسیعی از انواع طراحی را شامل معماری و شهری، داخلی، صنعتی، گرافیک، مد، نساجی و طراحی رسانه های جدید.

استانبول ترکیبی از سنت و مدرنیته است. این یک شهر باستانی با میراث فرهنگی بی نظیر است، همچنین دارای یک اقتصاد قوی، جمعیت جوان و صحنه های فرهنگی معاصر پر جنب و جوش است. چالش این چنینی این است که بر این فرصت ها، مدیریت رشد، به منظور حفظ منحصر به فرد فرهنگ و میراث آن بپردازد.