10 کشور برتر برای زندگی در جهان |Top 10 countries to live in the world

10 کشور برتر برای زندگی در جهان |Top 10 countries to live in the world

98/06/24        site-admin       مجله ی گردشگری

متن اخبار:  براساس مطالعه ای که توسط موسسه Legatum در سال 2018 انجام شده است ، نروژ بهترین کشور برای زندگی امروز است. پس از آن نیوزلند ، فنلاند ،

براساس مطالعه ای که توسط موسسه Legatum در سال 2018 انجام شده است ، نروژ بهترین کشور برای زندگی امروز است. پس از آن نیوزلند ، فنلاند ، سوئیس ، دانمارک و سوئد دنبال می شوند. در زیر ، ده کشور برتر را که آنرا در صدر لیست این رتبه بندی معتبر و دلایل درج آنها قرار داده اند ، تفکیک خواهیم کرد.


ده کشور برتر برای زندگی در جهان

10. ایرلند


ایرلند بخش جنوبی جزیره ایرلند را در اقیانوس اطلس شمالی اشغال می کند. این کشور فقط با ایرلند شمالی ، بخشی از انگلستان ، با شمال هم مرز است. این کشور به دلیل فرصت های تحصیلی ، آزادی شخصی و ایمنی در کشور مرتباً در بین جایگاه 10 تا 15 قرار می گیرد. ایرلند دارای تولید ناخالص داخلی سرانه بالا و منابع طبیعی غنی است.

9. هلند


هلند کشوری نسبتاً کوچک است که در اروپای غربی یافت می شود. با بیش از 16.5 میلیون نفر جمعیت ، هلند یکی از پرجمعیت ترین کشورها در جهان است. شهروندان هلند از کشوری برخوردار هستند که دارای حکمرانی و عاری از فساد است. هلند همچنین دارای سیستم بسیار قدرتمندی از خدمات اجتماعی است ، که شامل مراقبت های بهداشتی و آموزش است.

8. کانادا


تنها کشور آمریکای شمالی که در این لیست وجود دارد ، کانادایکی دیگر از موارد متداول در فهرست بهترین کشورها در جهان برای زندگی است. کانادا برای دولت خوب و درجه بالایی از آزادی فردی متعهد می شود. مانند استرالیا ، کانادا یک کشور با درآمد بالا و دارای درجه بالایی از ثبات سیاسی و کیفیت بالای زندگی است. متوسط امید به زندگی در کانادا بیش از 82 سال است.

7. انگلستان


انگلستان واقع در شمال غربی اروپا ، در واقع از چهار کشور ایرلند شمالی ، اسکاتلند ، ولز و انگلیس تشکیل شده است.انگلیس با داشتن یک رتبه برتر در لیست بهترین اماکن جهان برای زندگی ، دارای شبکه ای قوی از زیرساخت های مراقبت های بهداشتی و آموزشی است. متوسط امید به زندگی در انگلیس 81.60 سال است. عدم مقایسه رشد اقتصادی و هزینه بالای املاک و مستغلات ممکن است دو چیز باشد که مانع از حرکت انگلستان به سمت بالا در رده بندی می شود.

6. سوئد


همسایه نوردیک دانمارک در شمال ، سوئد نیز درج مشترکی در لیست مطلوب ترین کشورهای جهان برای زندگی است. در حقیقت ، سوئد با سه سال متوالی در سال 2010 ، 2011 و با رتبه اول ردهبندی لگاتوم در رده اول قرار گرفت و 2012. علیرغم سقوط سوئد به جایگاه 5 ، سوئدی ها هنوز هم برخی از بهترین کیفیت زندگی در جهان را تجربه می کنند ، با دسترسی بسیار مناسب به آموزش های عالی و خدمات درمانی.

5. دانمارک


دانمارک یک کشور نوردی است که اغلب به دلیل کیفیت بالای زندگی مورد احترام قرار می گیرد. یک سیستم اجتماعی قوی و حمل و نقل عمومی عالی فقط دو مورد است که دانمارکی ها به آن دسترسی دارند. همچنین دانمارک نیز در بینشادترین کشورهای جهان قرار دارد .

4. سوئیس


سوئیس کشوری نسبتاً کوچک است که دارای خشکی و کوهستانی است. همچنین به طور مداوم در بین بهترین کشورهای جهان که در آن زندگی می کنند رتبه بندی شده است. اقتصاد پیشرفته آن ، بالاترین درآمد سرانه کره زمین را در اختیار شهروندان خود قرار می دهد. علاوه بر این ، سوئیسی ها از سیستم عالی مراقبت و آموزش بهداشتی بهره مند می شوند.

3. فنلاند


فنلاند به طور کلی برای کلیه رتبه بندی های مربوط به کیفیت زندگی در مقیاس جهانی بسیار امتیاز دارد. این بیشتر به دلیل پیشرفت های حتی بیشتر در مراقبت های بهداشتی و آموزش و همچنین زمینه های حاکمیت و آزادی شخصی است. اگرچه درآمد سرانه در فنلاند طی سالهای اخیر اندکی کاهش یافته است ، اما این کشور بسیار مرفه است. فنلاند همچنین از درجه آزادی بسیار مطبوعاتی و شکاف جنسیتی بسیار کمی برخوردار است.

2. نیوزلند


4.8 میلیون ساکن نیوزیلند که در نیمکره جنوبی واقع شده اند و دارای جزیره شمالی و جزیره جنوبی هستند ، 4.8 میلیون نفر از ساکنین نیوزلند از سطح بسیار باکیفیتی از آموزش ، مراقبت های بهداشتی ، فرصت های اقتصادی ، آزادی ، حاکمیت و ... برخوردار هستند. در سال های اخیر ، رونق نیوزیلند به همراه کیفیت زندگی ، به طور پیوسته در حال رشد است.

1. نروژ


نروژ با داشتن مقام قبلی در سال های اخیر ، در رده بندی اخیر رتبه دوم را کسب کرد. به عنوان یکی از ثروتمندترین و کم فاسدترین کشورها در جهان ، نروژی ها کیفیت زندگی فوق العاده بالایی را تجربه می کنند. به لطف یک زیرساخت قوی از خدمات اجتماعی ، نروژ تقریباً در هر متریک که برای تعیین کیفیت زندگی در یک کشور از جمله بهداشت ، آموزش ، دولت و آزادی مورد استفاده قرار می گیرد رتبه بالایی دارد. نروژ همچنین به طور مداوم به عنوان یکی از خوشحال ترین کشورها در جهان قرار دارد.


چه چیزی یک کشور را به مکانی مناسب برای زندگی تبدیل می کند؟

این تحقیق براساس Legatum "Index of prosperity" هر کشور ساخته شده است و برخی دیگر از عواملی را که قبلاً مانند آب و هوا ، سبک زندگی و جمعیت ذکر شده بود ، در نظر نمی گیرد.

برای اینکه در مورد طبقه بندی خاص باشد ، دسته بندی های متمایز که توسط رتبه بندی Legatum در نظر گرفته می شود عبارتند از رشد اقتصادی ، آزادی شخصی ، سلامتی ، آموزش ، ثروت ، کیفیت زندگی و رفاه شخصی. ذکر این نکته حائز اهمیت است که لگاتوم یک کشور را برای شامل 148 کشور و همچنین هنگ کنگ ، که یک منطقه ویژه اداری چین است ، تعریف می کند.

این تنها یک رتبه بندی از بهترین کشورهای جهان است. هر رتبه بندی همیشه دارای درجه ای از ذهنیت است. مدلی که توسط سازمان ملل متحد برای انجام یک مطالعه مشابه به کار گرفته شده است ، از سه دسته اصلی توسعه انسانی استفاده می کند ، یعنی دسترسی آماده به آموزش ، یک استاندارد زندگی مناسب و زندگی طولانی و سالم. این شاخص توسعه انسانی یا HDI "معیار تحولات اساسی بشر در 188 کشور جهان است که توسط سازمان ملل در گزارش سالانه توسعه انسانی خود منتشر شده است."

بهترین کشورهایی که برای زندگی در جهان رده بندی شده اند

کشور

رتبه بندی  Legatum

نروژ

1

نیوزلند

2

فنلاند

3

سوئیس

4

دانمارک

5

سوئد

6

انگلستان

7

کانادا

8

هلند

9

ایرلند

10